Oferty pracy

Zarządzanie cudzymi kompetencjami obliguje nas do stałego podnoszenia poziomu jakości własnych usług. Wyzwania są naszą pasją.
https://www.goldenoreitc.pl/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_14.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Oferty pracy

Artykuły2022-09-21

Motywacja i organizacja zadań podczas pracy w domu

Po pandemii COVID-19 i przeprojektowaniu koncepcji miejsca pracy, oferowanych jest coraz więcej stanowisk z pracą zdalną. Ten rodzaj pracy jest zwykle albo stricte domowym biurem, albo czasami trybem hybrydowym, w którym istnieje pewna równowaga między pracą w domu, a pracą w biurze.

Model domowego biura również zyskuje na popularności, ponieważ praca online, jak i samozatrudnienie stwarzają większe możliwości. Fortune 500 dokładnie oszacowało, jak będzie kształtował się odsetek pracy zdalnej po pandemii w rozróżnieniu na sektory przemysłu..

Źródło: https://www.greatplacetowork.com/resources/blog/new-survey-fortune-500-ceos-reveal-what-the-future-office-will-look-like-post-covid

Model pracy zdalnej ma jednak pewne wady, a jedną z nich jest utrzymanie wysokiej motywacji i organizacji. Osoby pracujące w domu określiły następujące wyzwania ze swojego środowiska pracy:

Źródło: https://otter.ai/blog/challenges-of-working-remotely

Aby odnieść sukces podczas pracy w domu, należy przestrzegać następujących wskazówek dotyczących organizacji i motywacji:

  • Po pierwsze, skategoryzuj swoje zadania, zaczynając od tych najważniejszych i najpilniejszych. W ten sposób nie będziesz przytłoczony zadaniami, nie stracisz poczucia czasu i dotrzymasz terminów.
  • Po drugie, oddziel swoje stanowisko pracy od innych codziennych czynności. Staraj się nie pracować na swoim łóżku i miej w domu biurko przeznaczone do pracy. W ten sposób będziesz w stanie psychologicznie odróżnić nastrój do pracy od nastroju do relaksu.
  • Po trzecie, miej harmonogram. Nawet jeśli Twoja praca pozwala na elastyczne dopasowanie, ustal swój własny plan pracy, aby zachować pewien rodzaj rutyny w swoim życiu.
  • Po czwarte, rób przerwy. Wiąże się to z poprzednimi punktami i ma na celu oddzielenie życia zawodowego od życia osobistego. Rób przerwy, aby uniknąć wypalenia i zachować motywację!
Podziel się