Nasze artykuły

Staramy się nadążać za stale zmieniającym się światem IT.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dlaczego warto rozwijać swoje umiejętności programowania?

Wraz ze wzrostem zainteresowania wszystkim, co zautomatyzowane i generowane przez sztuczną inteligencję, umiejętności kodowania i programowania stały się obecnie jednymi z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy! Dynamiczny rozwój branży IT kreuje wiele nowych miejsc pracy, ale szacuje się, że w przyszłości potrzeby te wzrosną jeszcze bardziej.

Źródło: https://gamedevacademy.org/developer-job-prospects

Źródło: https://www.trilogyed.com/blog/top-cities-for-coding-job-growth-in-2018/

Już sam ten fakt może zmotywować każdego do rozpoczęcia kariery programistycznej lub doskonalenia swoich umiejętności w tej dziedzinie. Istnieje jednak znacznie więcej zalet rozwijania swoich umiejętności programowania.

Należą do nich na przykład możliwość samozatrudnienia oraz elastyczność i swoboda pracy nad własnymi projektami, co dla wielu osób jest bardzo atrakcyjną opcją.

Kluczowym aspektem zachęcającym do rozpoczęcia kariery programisty są zarobki; według amerykańskiego Biura Pracy i Statystyki wynagrodzenia w obszarze IT wzrosły w 2021 r. i nadal rosną w 2022 r.

Poszerzenie umiejętności programowania przyczynia się do większej łatwości w rozwiązywaniu problemów i zwiększenia zdolności krytycznego myślenia, co z pewnością przyda się w codziennym życiu.

Co ciekawe, w wielu dziedzinach można być samoukiem we własnym tempie, z pewną pomocą i wskazówkami ze strony profesjonalistów. Dzięki temu można poszerzyć i rozwinąć swoje umiejętności w określonej dziedzinie programowania, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego zaangażowania w pracy. Dodatkowo, im lepsze umiejętności programowania, tym lepiej rozumie się cyfrowy świat, który przejmuje większość aspektów naszego życia.

Jak widać praca programisty ma wiele zalet, więc zmotywuj się i zacznij rozwijać swoje umiejętności programistyczne!

https://www.goldenoreitc.pl/wp-content/uploads/2022/09/1663740325854-1280x840.webp