Oferty pracy

Zarządzanie cudzymi kompetencjami obliguje nas do stałego podnoszenia poziomu jakości własnych usług. Wyzwania są naszą pasją.
https://www.goldenoreitc.pl/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_14.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Oferty pracy

Artykuły2022-08-11

Co jest lepsze – praca w biurze, praca zdalna a może model hybrydowy?

Najnowsze badania przeprowadzone wśród pracowników różnych sektorów i stanowisk pokazały, że wybór najlepszego modelu pracy – spośród pracy biurowej, zdalnej oraz hybrydowej, jest subiektywny i zależy nie tylko od rodzaju wykonywanej pracy, ale także od oczekiwanego poziomu zaangażowania pracowników oraz osobistych poglądów zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Praca wyłącznie w biurze może przyczynić się do wzmocnienia współpracy między pracownikami, ponieważ w naturalny sposób wchodzą oni ze sobą w interakcje w ramach miejsca pracy. Ponadto ten model pracy może motywować niektórych pracowników do produktywności. Jednak w ostatnich latach zaobserwowano, że wskaźnik rotacji zwiększył się, co jest dużym obciążeniem dla działu HR każdej firmy.

Hybrydowy model pracy drastycznie obniżył rotację w firmach, ponieważ pracownicy wykazywali większe zadowolenie i satysfakcję z pracy. Takie rozwiązanie jest korzystne również dla pracodawców i wiąże się ze zmniejszeniem kosztów, gdy pracownicy, na stałe lub tymczasowo, wykonują swoje obowiązki w domu.

Praca w domu generuje szereg wyzwań, takich jak problemy z połączeniem internetowym czy  koncentracją/motywacją do pracy. I choć praca w zaciszu własnego domu i brak codziennych dojazdów wydaje się dla niektórych marzeniem, domowe biuro nie zawsze jest tak dobre, jak się wydaje.

Ostatecznie, preferowanym wyborem dla większości firm i personelu jest hybrydowy tryb pracy. Badanie przeprowadzone przez CNBC w 2021 r. na ponad 8233 pracownikach wykazało, że aż 61% z nich preferuje jakąś formę pracy hybrydowej, tylko 10% wybiera pracę stricte biurową, a pozostali pracę zdalną.

Podziel się